ikona facebook

Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2014. Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz.

Instytut Profilaktyki i Zdrowia w Białymstoku już działa!

Instytut Profilaktyki i Zdrowia w Białymstoku już działa!

W niedzielę, 29 czerwca o godzinie 18 odbyło się uroczyste otwarcie...

22-23.08 Białostocki Paradoks Muzyczny

22-23.08 Białostocki Paradoks Muzyczny

Białostocki Paradoks Muzyczny to dwa dni koncertów w klimacie regge, ska,...

Dieta przy wzmożonym wysiłku fizycznym!

Dieta przy wzmożonym wysiłku fizycznym!

Końcówka lata to doskonała okazja, aby zadbać o swoją aktywność fizyczną,...

25.08 i 25.08 Między nami kobietami… czyli kolejny seans wyłącznie dla Pań!

25.08 i 25.08 Między nami kobietami… czyli kolejny seans wyłącznie dla Pań!

W najbliższy poniedziałek (25.08) i środę Kino Kobiet (27.08) wraz z...

Darmowe przejazdy regionalne!

Darmowe przejazdy regionalne!

Przewozy Regionalne od 1 września 2014 r. wprowadzają darmowe przejazdy dla...

26.08 Bezpłatne warsztaty taneczne - Obudź się na zumbę!

Taniec wywołuje pozytywne emocje, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.   Przekona się o tym każdy,...

Uczestnicy Mistrzostw Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację

Już 24 sierpnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację. Będą trwały do 30 sierpnia, a odbędą...

Studenci PB na torze wyścigowym na Węgrzech

Studenci Politechniki Białostockiej z drużyny Cerber Motorsport Formula Student Team wezmą udział w zawodach na Węgrzech. Będzie...

Do rozdania mamy aż 10 podwójnych biletów do kina Helios!

Do rozdania mamy 10 podwójnych biletów do kina Helios na Filmowe Poranki z Winx Club oraz Mia i Ja. Seanse odbędą się w sobotę...

Porody domowe w Białymstoku i okolicach

Fot. Fotolia Praktyka Matczyne Zdrowie to jedyna na Podlasiu szansa na poród w domu. Możliwe jest to dzięki współpracy położnych Małgorzaty Górskiej i Barbary Jakimiec pod kierownictwem dr. Ireny Fiedorczuk. Kobieta ma szansę wyboru. Może przeżyć jeden z najpiękniejszych momentów swojego życia w swoim zaciszu domowym.


Matczyne zdrowie to prywatna praktyka. Jest to nowy standard opieki nad przyszłymi mamami. Trwa ona około 26 tygodni. Nazwano ją okołoporodową, gdyż nie obejmuje tylko samego momentu porodu, ale także edukacje przedporodową. Mama może liczyć na wsparcie psychiczne i niezbędną wiedzę specjalistyczną. Praktyka „Matczyne Zdrowie" to podejście innowacyjne w zakresie położnictwa. Kieruje się zasadą, iż nie należy zaburzać naturalności, toteż ogranicza się zakres interwencji medycznych.

 

Przy tym, kobieta ciągle objęta jest nadzorem lekarza specjalisty. Mamę zachęca się do aktywnego udziału w porodzie. Edukacja przedporodowa obejmuje 10 dwugodzinnych spotkań, które wprowadzają kobietę i osobę towarzyszącą (mąż/partner, siostra,mama,koleżanka) w następujące zakresy tematyczne, m.in.:
• Jak zarządzać energią kobiety w trakcie porodu?
• Jak kierować poszczególnymi fazami porodu?
• Jak opiekować się dzieckiem w pierwszym miesiącu życia?

 

Jeżeli mama nie jest przekonana do porodu w domu. Matczyne zdrowie oferuje specjalistyczną pomoc przygotowującą do porodu w szpitalu. W przypadku wystąpienia objawów śródporodowych, czynników ryzyka lub czynników ryzyka występujących u płodu lub noworodka, położne, sprawujące opiekę w warunkach poza szpitalnych, posiadają uprawnienia prawne z podmiotem wykonujących działalność leczniczą. Wiążę się to z tym, iż w razie komplikacji, mama, może liczyć na opiekę perinatalną oraz neonatologiczną w specjalistycznym ośrodku.


Kobiety, które przejawiają trudności emocjonalne w okresie ciąży i we wczesnym okresie macierzyństwa, objęte są wsparciem psychologicznym. Na pomoc „Matczynego Zdrowia" mogą liczyć:
• pacjentki obciążone dużą liczbą czynników ryzyka,
• młodociane ciężarne,
• rodziny, które mają trudności w radzeniu sobie w początkowym okresie macierzyństwa,
• matki mające trudności w nawiązaniu więzi z dzieckiem,
• matki mające trudności z wejściem w rolę mamy.

 

Praktyka „Matczyne Zdrowie" objęta jest Kampanią społeczną o charakterze ogólnopolskim -„Po prostu Położna". Powstała ona, aby uświadomić kobietom pełnie ich praw. Ma na celu zmianę opinii na temat położnych. Położna nie jest tylko osobą, która pomaga kobiecie podczas porodu, ale powinna także przygotować mamę na zmiany jakie czekają ją, kiedy stanie się rodzicem. W rezultacie, jest to opieka okołoporodowa. Agnieszka Maciąg i Ewa Janiuk poprowadzą cykl warsztatów, obejmujących największe miasta w Polsce. W kampanii promocyjnej weźmie udział 600 przechodni, szpitali i innych placówek kierunkowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorem kampanii to portal skierowany do kobiet i rodziców niemowląt –SiostraAnia.pl.


Warto skorzystać z oferty, którą daje „Matczyne Zdrowie" i kampania „Po prostu położna". Jest to szansa na poród w zaciszu domowym. Przyszła mama może cieszyć się z nadchodzącego wydarzenia i zasięgać porady specjalistycznej z zakresu psychologii oraz niezbędnej praktycznej wiedzy. Nie musi obawiać się komplikacji. To szansa na poród bez zbędnego stresu.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:
http://matczynezdrowie.blogspot.com/2013/09/porody-domowe.html


Patrycja Godlewska

Copyright © 2012 Coolturalny Białystok

Tworzenie stron www megaweb.pl